Svadby

Kvety sú neoddeliteľnou súčasťou akéhokoľvek obradu alebo príležitosti. Považujú sa za jeden z najlepších spôsobov, ako vyjadriť pocity a emócie. To isté platí pre svadobné obrady. Odkiaľ a kedy prišla táto tradícia používania kvetov na svadbách?

svadobna kytica v bratislave

 

Pôvod svadobných kvetov je citovaný na Staroveké Grécko. Kvety sa používali na výrobu koruny nevesty a považovali sa za dar prírody.

Kvety sa už po stáročia používajú na svadbách. Dnes je ich hlavným účelom zdobiť naše miesta alebo doplniť oblečenie. Avšak v dávnych dobách ich použitie bolo duchovnejšie orientované. Nevesta niesla aromatické zväzky cesnaku, byliny a koreniny, aby odohnala zlých duchov. Silné vône súviseli s ochranou pred zlými silami a mysticizmom. V starovekom Grécku a Ríme obaja nevesta a ženích mali na krku veniec zo silne vonných bylín a korenín. Veniec bol symbolom lásky a šťastia.

 

 

 

 

Dnešné svadobné trendy sú každý rok iné podľa toho, čo je moderné. V niektorých krajinách však zostala úloha, história a tradícia svadobných kvetov až do dnes a naďalej sa vykonávajú mnohé praktiky.

kytica pre nevestu bratislava

  • Nemecko: nevesta a ženích držia počas ceremónie v rukách sviečky s kvetmi ktoré sú previazané stužkami
  • Švédsko: družičky nesú malé kytice aromatické kytice prevažne so silných bylín.
  • Rakúsko: nevesty zdobia svoje závoje ,,kvetinami života“.
  • Anglicko: nevesta a jej družičky chodia spoločne do kostola. Malá družička ich vedie do kostola a kropí kvety na zem pozdĺž cesty. Táto tradícia pretrváva v moderných svadbách s „kvetinovými dievčatami“ do dnes.
  • India: Ženíchov brat posype lupene kvetov nad nevestou a ženíchom na konci svadobného obradu, aby pomohol odvrátiť akékoľvek zlé sily.

 

 

 

Lilla Grayi

 Zabezpečíme pre Vás kompletný kvetinový servis na Vašej svadbe, podľa Vašich požiadaviek. Pierko pre ženícha, či dekorovanie vozidla je samozrejmosťou.

Kompletný kvetinový servis Vám osobne doručíme na miesto konania svadby.

svadobna vyzdoba bratislava 27

Neváhajte nás kontaktovať TU: