Najočakávanejšie sviatky v roku

Adventny veniec Lilla Grayi kvetinarstvo bratislava

Máme tu najočakávanejšie sviatky v roku – Vianoce a s nimi spojený advent, ktorého neoddeliteľnou súčasťou sú adventné vence. Kvetinárstvo Lilla Grayi v Bratislave Vám na skrášlenie svojho domova ponúka adventné vence rôznych typov a veľkostí.

Pri výbere toho Vášho môžete staviť na klasiku alebo vyskúšať niečo netradičnejšie a zaexperimentovať s Vašou fantáziou. Kvetinárstvo LILLA GRAYI Vám naaranžuje adventný veniec presne podľa Vašich predstáv.

Napriek tomu, že dnes vnímame túto sviatočnú dekoráciu ako symbol kresťanskej duchovnej prípravy na Vianoce, v skutočnosti adventný veniec pochádza z pohanských severských náboženstiev. Ľudia v Škandinávii v čase zimy zapálili sviečky do kruhu, pri ktorých sa modlili k bohu svetla, aby otočil Zem naspäť k Slnku a vrátil teplé dni.

V 6. storočí pápež Gregor I. Veľký skrátil obdobie adventu zo šiestich nedieľ na štyri. Toto číslo symbolizovalo 4 000 rokov čakania na príchod Mesiáša od vyhnania prvých rodičov z raja. Až neskôr, v období 8.-9. storočia, advent nadobudol aj pôstne pravidlá.

 

Protestantská cirkev v Nemecku v 19. storočí si tiež osvojila zvyk zapaľovania sviečok – 19 malých červených na každý všedný deň a 4 veľké biele na každú nedeľu.

Okrúhly tvar venca má symbolizovať večnosť Boha a nesmrteľnosť duše. Šišky, oriešky alebo semienka na ozdobu slúžia ako symbol života a vzkriesenia. Svetlo sviečky reprezentuje svetlo sveta – Krista.

Aj sviatočné dekorácie podliehajú trendom, a tak dnes nájdeme adventné vence v rôznych štýloch a tvaroch. Farba tohto roku je Ultra Violet – výrazná vesmírna fialová. Do Vašej sviatočnej dekorácie ju môžete zakomponovať v podobe sviečok, stužiek a rôznych vianočných ozdôb.
Neváhajte nás navštíviť v našej predajni kvetinárstvo LILLA GRAYI! Tešíme sa na Vás na Mierovej 27 v Bratislave – Ružinov!

adventny veniec v bratislave lilla grayi adventny veniec v bratislave lilla grayi adventny veniec v bratislave lilla grayi