Aranžmány

kvetinovy aranzman bratislava Lilla grayi

 

Najstaršie aranžovanie kvetov, ako sme uviedli už pri kyticiach, sa datuje do starovekého Egypta, kde Egypťania umiestňovali  a veľmi precízne štylizovali kvety do nádob už v roku cca 2500 p. n. l.. Kvety aranžovali počas pohrebov, sprievodov a iných významných udalostí. Kvety, najmä v minulosti, mali veľmi silnú symboliku. Napríklad lotosový kvet alebo lekno bol považovaný za posvätnú Isisu a bol často zahrnutý v aranžmánoch.

Najznámejším a zároveň jedným z najstarších umení aranžovania je IKEBANA pochádzajúca z Japonska.

Umenie aranžovania prešlo niekoľkými etapami životného cyklu ľudí, od spomínaného starovekého Egypta, cez staré Grécko a Rím, kde sú povestné Vavrínové vence na olympijských hrách, až po dnešnú podobu, kde sa predstavivosti a fantázii medze nekladú, no taktiež sa udávajú celosvetové trendy, pri ktorých sa musia dodržiavať presné postupy a technika.

 

 Lilla Grayi

 Dokážeme pre Vás vytvoriť akýkoľvek aranžmán podľa Vašich predstáv, či už na svadbu, alebo ako interiérovú dekoráciu či pre potešenie Vášho známeho.

 Tak ako pri kyticiach tak aj pri tvorbe aranžmánov čerpáme dizajnové inšpirácie zo svetových trhov, ktoré udávajú trendy v oblasti aranžmánov. Pri výrobe požívame len tie najkvalitnejšie produkty, tak aby samotný kvet alebo rastlina vydržala dlho čerstvá a krásna.

 Každý aranžmán je prepracovaný do najmenšieho detailu, pretože nám záleží na spokojnosti našich zákazníkov, ktorú dosahujeme precíznosťou, kvalitou a spoľahlivosťou.

kvetinove aranzmany do interieru

Neváhajte nás kontaktovať TU: